Dowiedz się więcej o stylach tanecznych i naszych lekcjach tańca!
Grupy taneczne dziecięce i młodzieżowe w zależności od poziomu zaawansowania i wieku prowadzone są w inny sposób. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy trenerów i instruktorów program lekcji dobierany jest do potrzeb i możliwości uczniów. Dbając o zdrowie, każde nasze zajęcia rozpoczynamy rozgrzewką, rozciąganiem i przygotowaniem fizycznym, które specjalnie dostoswane jest do wieku i poziomu tancerzy. Na lekcjach uczymy pracy w grupie tworząc choreografie (formacje), ale również dbamy o rozwój indywidualny każdego tancerza prowadząc jego rozwój w kierunku improwizacji (freestyle) i solo. Zachęcamy tancerzy do podejmowania próby tworzenia własnych układów, duetów i mini-formacji opartych na poznawanych technikach tańca, rozwijając w nich kreatywność, muzykalność, zdolność wykorzystania swojej wiedzy i umiejętności, szukania nowych rozwiązań, ale również pewność siebie, pracę w grupie, umiejętność komunikacji i własnej prezentacji.
Dzieci
Na zajęciach tanecznych dla dzieci przekazujemy podstawowe techniki styli street dance (hip-hop, house, waacking, locking), przez zabawę uczymy słuchać i rozumieć muzykę, podstawowe ruchy, motorykę, koordynacje i izolacje ciała. Tworzymy choreografie, które dzieci mogą prezentować podczas pokazów czy konkursów. Nigdy nie braknie dobrej zabawy i integracji z rówieśnikami, zawsze dbamy o dobre relacje w grupie. Zajęcia dla dzieci prowadzimy w trzech grupach wiekowych. Zapraszamy dzieci od 5 roku życia.
Młodzież
Na zajęciach tanecznych dla młodzieży przekazujemy podstawowe techniki styli street dance (takie jak hip-hop, house, waacking) oraz kształtujemy tu poczucie rytmu, koordynację ruchową, sprawność fizyczną, uczy się izolacji ciała. Jednym z efektów pracy jest choreografia (formacja), która będzie prezentowana na występach, pokazach, konkursach i turniejach. Ważnym elementem jest nauka zdrowej rywalizacji oraz samodyscypliny i konsekwencji, które są niezbędne do osiągnięcia sukcesu nie tylko w tańcu. Dbamy o dobrą atmosferę, wspólne relacje w grupie i integracje z rówieśnikami. Razem z uczestnikami grup wspólnie wyznaczamy cele i zadania, aby wprowadzić ich w proces podejmowania decyzji i odpowiedzialności. Zapraszamy młodzież od 12 roku życia!
Poniedziałek 19:30 - 21:00 Krzysztof
Środa 19:30 - 21:00 Katarzyna
Anita Leonowicz
Matylda Bylicka
Krzysztof Chamera
Taniec hip-hop dance to dynamiczna forma taneczna, która wywodzi się z kultury hip-hopowej. Jest to jeden z najpopularniejszych stylów tanecznych, który rozwijał się na przestrzeni lat, zyskując coraz większą popularność na całym świecie. Historia tańca hip-hop dance sięga lat 70. XX wieku, kiedy to powstawał wśród latynoskiej i afroamerykańskiej społeczności na ulicach Nowego Jorku. Od tego czasu taniec
hip-hop dance rozwijał się i ewoluował, dając początek wielu różnym stylom i technikom tanecznym.
Podstawą w hip-hop dance jest feeling (poczucie) muzyki, który nazywa się "Bounce". Równie ważną i fundamentalną rolę odgrywają tzw. Party Dances, czyli proste kroki taneczne, które są wykonywane na imprezach i dyskotekach. Przykłady takich tanecznych ruchów można spotkać we współczesnych teledyskach znanych hip-hopowych artystów m.in. to na przykład "The Running Man", "The Douggie", "Humpty Dance", "Bart Simpson", "Steve Martin", "Harlem Shake", "Stanky Legs", "Nea-Nea" czy " The Jerk".
Charakterystycznymi cechami hip-hop dance są płynność, energiczne ruchy, koordynacja i izolacje ciała, swoboda wyrazu oraz improwizacja. Tancerze wykorzystują różne części ciała, aby tworzyć dynamiczne i ekspresywne sekwencje taneczne. Istnieje wiele różnych stylów hip-hop dance, a każdy z tych stylów ma swoje unikalne elementy i techniki, które nadają charakterystyczny wygląd i dynamikę tańca.
W miarę rozwoju muzyki, taniec hip-hop dance zmienia się równocześnie z nią. Powstają nowe "Party Dances", a feeling i bounce również ulega zmianie. Każdy tancerz wnosi swoją unikalność, nowe elementy i sposoby wykonania ruchów opierający się o rożne techniki taneczne, co sprawia, że taniec hip-hop dance jest bardzo zróżnicowany i bogaty w różnorodność.
Dziś taniec hip-hop dance jest powszechnie wykonywany na ulicach, scenach, w teledyskach czy filmach. Jest to nie tylko forma rozrywki, ale także sposób na wyrażenie siebie, integrację społeczności oraz manifestowanie swojej pasji i kreatywności.
,
Poniedziałek 19:30 - 21:00 Krzysztof
Środa 19:30 - 21:00 Katarzyna
Matylda Bylicka
Krzysiek Chamera
Waacking powstał we wczesnych latach 70 XX-wieku na undergroundowych parkietach i imprezach w klubach z Los Angeles. Uwcześni tancerze z ich wyjątkową manierą parodiowali teatralne pozy, gesty i wygląd, słynnych gwiazd filmowych tamtych czasów jak Greta Garbo, Diana Ross czy Grace Kelly. Starali się również przeniknąć w ich wizerunek i pokazać go publiczności po przez swój taniec.
Z czasem Waacking wyszedł z podziemia i trafił do mainstreamu za pośrednictwem programów Telewizyjnych. W latach 70 i 80 XX-wieku był to Soul Train, w którym tancerze prezentowali swoje improwizacje i choreografie m. in. opierając ruch o ten styl tańca.
Waacking znany również pod nazwą "Punking" opiera się głównie na izolacji ruchów rąk i nadgarstków, co sprawia, że jest bardzo widowiskowy i efektowny. Zawiera także inne elementy, takie jak pozowanie (posing) i praca nóg (footwork). Tancerze wykonują szybkie i precyzyjne gesty, które są synchronizowane z rytmem muzyki. Ten styl taneczny, który wymaga dużej precyzji, szybkości i koordynacji ruchowej. Jest to wyzwanie dla tancerzy, ale jednocześnie daje im możliwość wyrażenia siebie i swoich emocji poprzez taniec. Waacking kładzie duży nacisk na muzykalność i interpretację muzyki oraz jej rytmu. To nie tylko forma aktywności fizycznej, ale także sposób na wyrażenie siebie i odkrycie własnego stylu tanecznego.
Waacking jest wyjątkowy ze względu na swoją energię i emocjonalność, co sprawia, że jest niezwykle widowiskowy i przyciąga uwagę widzów. Waacking jest również stylem bardzo ekspresyjnym, co sprawia, że każdy taniec jest pełen emocji i osobistego wyrazu. Rozwija płynność ruchu, umiejętność pozowania, wdzięk i kobiecość. To show, dzięki któremu wcielasz się w rolę gwiazdy filmowej, stajesz w świetle reflektorów, popularności oraz chwały spacerującej po deskach Brodwayu.
Poniedziałek 19:30 - 21:00 Anita
Środa 19:30 - 21:00 Matylda
Anita Leonowicz
Matylda Bylicka
House Dance to taniec klubowy, który narodził się na przełomie lat 70 i 80 XX-wieku na amerykańskich parkietach undergroundowych klubów w Chicago i Nowym Jorku. Jego nazwa pochodzi od gatunku muzyki elektronicznej. Podstawy oparte są na połączeniu różnych styli tańca jak hip-hop, toprock, stepowanie, jazz oraz capoeira, tańce latynoskie czy afrykańskie.
Gatunek muzyki zrodził się w undergroundowych klubach Chicago, choć sami DJs uznają za miejsce narodzin klub The Werehouse, skąd wzięła się nazwa na cały gatunek muzyki. Wpływ na rozwój muzyki w tamtym okresie miało wiele różnych miejsc, a ojcem chrzestnym gatunku muzyki jest Dj Frankie Knuckles. House swoje korzenie zawdzięcza muzyce i kulturze Disco z okresu lat 70 XX-wieku w USA.
Choć muzyka pochodzi z Chicago to największy wpływ na rozwój tańca miało miasto Nowy Jork. To na jego parkietach w klubach spotykali się tancerze z różnych kultur i grup społecznych, których łączyła miłość do muzyki elektronicznej House i wspólny groove na parkiecie, nazywany Jacking. Rytmiczna i powtarzalna praca ciała w przód i tył w falujący sposób wprawiała tancerzy w trans.
Jak określają styl sami tancerze, house dance to feeling, to czucie muzyki i koneksja z nią. Groove muzyki (Jacking) to wspólny mianownik na zbiór różnych technik i styli tanecznych. Charakteryzuje się wolnością na ruch a przede wszystkim improwizacją. Najbardziej charakterystyczną techniką dla house dance jest Jacking, ale również footwork (szybka praca stóp najczęściej inspirowana stepowaniem i tańcami latynoskimi), skate (płynna praca ciała, inspirowana naśladowaniem wrotkarzy i rolkarzy), farmer (skoczna praca ciała inspirowana tańcami afrykańskimi) czy też hoofing, lofting.
Poniedziałek 19:30 - 21:00 Krzysztof
Środa 19:30 - 21:00 Katarzyna
Krzysiek Chamera
Kasia Chamera
Vogue (voguing) to unikatowy styl taneczny, który narodził się na ulicach Harlemu na przełomie lat 60 i 80 XX wieku. Charakteryzuje się ekspresyjnymi ruchami, nawiązującymi do świata mody i stylu życia drag queens. Spotkania i rywalizacje między drag queens zwane balami (ballroom), przekształciły się z wyszukanych widowisk na vogue battles. W ramach tej kultury czarni i latynoscy voguerzy mogli rywalizować o trofea i reputację swoich domów (house) - grup, które po części były członkami konkurencyjnej rodziny, a po części rodziną zastępczą. Vogue trafił do świata mainstreamu w latach 90. w szczególności za sprawą nagradzanego na wielu festiwalach filmu "Paris is Burning" (reż. Jennie Livingston) oraz utworu i teledysku Madonna - Vogue, w którym występują twórcy tego styl.
Vogue to taniec naśladujący i przerysowujący pozy modelek i modeli z wybiegów i sesji zdjęciowych high-fashion, inspirujący się światowej sławy magazynem Vogue. To właśnie od niego wzięła się nazwa tego stylu tańca. Ruchy w tańcu inspirowane są nie tylko światem mody, ale również sztukami walk, gimnastyką, egipskimi hieroglifami, tańcem jazzowym czy baletem. Najbardziej charakterystycznymi elementami są show i performace tancerzy. Ruchy ramion i nóg są kątowe, liniowe, sztywne i szybko przechodzą z jednej statycznej pozycji do drugiej.
Obecnie istnieją trzy wyraźne style w vogue: Old Way (przed 1990), New Way (po 1990), Vogue Fem (około 1995). Każdy charakteryzuje się innymi ruchami, sposobem tańczenia i interpretacji muzyki.
Old Way to formowaniem linii, symetria i precyzja wykonania ruchu o wdzięcznej, płynnej akcji. Egipskie hieroglify i modowe pozy są oryginalnymi inspiracjami dla starego stylu voguing.
Dla New Way charakterystycznymi akcentami są sztywne ruchy połączone ze skrzywienie kończyn w stawach i iluzją dłoni i nadgarstka, które czasami obejmują szarpanie i blokowanie. New Way można również opisać jako zmodyfikowaną formę mimu, w której wyimaginowane kształty geometryczne, takie jak pudełko, są wprowadzane podczas ruchu i przemieszczane stopniowo wokół ciała tancerza, aby pokazać zręczność i pamięć tancerza, a wiąże się z niesamowitą elastycznością.
Vogue Fem jest najbardziej płynną formą ruchu z przesadnymi kobiecymi ruchami przez wpływ baletu, jazzu i tańca współczesnego. Jest wiele różnych styli występów np. dramatics - podkreśla akrobacje, sztuczki i szybkość, czy soft podkreślający pełnie wdzięku, piękne i łatwe kontynuacje przepływu między pięcioma elementami jak duckwalk, catwalk, hands performance, floor performance, spin and dip.
Czwartek 19:30 - 20:30 Wiktoria
Wiktoria Kijewska
High Heels, taniec na obcasach to unikatowa technika, której nazwa zainspirowana jest damskimi butami na wysokim obcasie (szpilkami). Taniec na obcasach ma swoje korzenie w różnych tradycjach tanecznych, w których buty na wysokich obcasach stały się kluczowym elementem stylu. Na początku XX wieku w przedstawieniach burleski i kabaretu często prezentowano tancerki na wysokich obcasach, wykorzystujących buty do zwiększenia estetycznego efektu swoich ruchów. Z biegiem czasu praktyka ta przekształciła się w wyjątkową formę tańca znaną z połączenia uroku, zmysłowości i umiejętności technicznych. Jego wzmacniające i ekspresyjne cechy podsyciły jego trwały urok, ustanawiając go żywym i odrębnym sposobem ekspresji artystycznej w społeczności tanecznej.
Styl taneczny High Heels to taniec solo, jego technika opiera swoje podstawy na footworku (pracy stóp) i technice tanecznej z jazzu, showgirl dance, ballroom dance i tańcach latynoskich. Na przestrzeni czasu taniec ewoluuje, szerzej czerpiąc inspirację, stylistykę i feeling z innych gatunków takich jak taniec brzucha, taniec egozytczny (go-go), tanie współczesny, hip-hop, vogue czy balet. Taniec high heels nie jest zaliczany do tak zwanych "social dance", to taniec performatywny. Taniec na obcasach opiera się głównie na precyzji ruchów, zmysłowej choreografii oraz pewności siebie w prezentowaniu swojego ciała.
Dzięki High Heels, z pewnością każda kobieta nabierze umiejętności w poruszaniu się z gracją, wdziękiem i zmysłowością na wysokim obcasie, a unikatowość tego stylu pozwala zbudować swoją kobiecą pewność siebie i odkryć swój wewnętrzny potencjał!
Wtorek 19:30 - 20:30 Julia
Środa 19:00 - 20:00 Julia
Czwartel 18:00 - 21:00 Julia
Julia Ciszewska
Zajęcia taneczne przeznaczone dla dorosłych osób, dla pań oraz panów. Prowadzone są na poziomie podstawowym, aby każdy mógł poznać podstawy i tajniki styli street dance: hip-hop czy house dance. Nastawione na ruch, zabawę i aktywne spędzenie czasu. Na zajęciach towarzyszy nam muzyka złotych czasów Hip-Hopu i R'N'B. lat 90, 00, 10.
Zajęcia hip-hop dla osób powyżej 30 roku życia to doskonała forma aktywności fizycznej, która pozwala nie tylko poprawić kondycję, ale także rozwijać swoje umiejętności taneczne. Dbając o zdrowie, każde nasze zajęcia rozpoczynamy rozgrzewką i ogólnym rozciąganiem, aby przygotować nasze ciało do wysiłku, a na zakończenie poświęcamy czas na relaks i streatching kręgosłupa. W czasie lekcji uczymy się krótkich choreografii przez które poznajemy technikę tańca, a dodatkowo to świetny trening dla ciała i pamięci.
Street dance 30+ lub hip hop dla dorosłych to nie tylko zajęcia taneczne, gdzie można się pobawić i poprawić swoją sprawność fizyczną, to świetne miejsce do poznania nowych wyjątkowych i szalonych ludzi. Dbamy o świetną atmosferę i integrację w grupie. Nasze znajomości nie kończy się na sali, a na wspólnych wyjściach do miasta, wyjazdach integracyjno-treningowych, czy udziałach w konkursach.
Jeśli masz dość fitnessu, czy zumby, lubisz hiphopowe rytmy i chcesz poruszać się w inny sposób, niż dotychczas, te zajęcia są dla Ciebie!
Piątek 19:00 - 20:00 Krzysztof
Krzysztof Chamera
Taniec współczesny - powstał na przełomie XIX i XX wieku jako odłam baletu. Jego podstawy sięgają tańca klasycznego jednak wyłonił się jako reakcja na sztywność i konwencje klasycznych stylów. Artyści zaczęli poszukiwać swobody w wyrazie, eksplorując nowe techniki ruchu i formy choreograficzne. Ta forma tańca pozwoliła na wyrażanie emocji, idei i społecznych treści w sposób bardziej osobisty i autentyczny. Taniec współczesny jest mieszaniną wielu form tańca, a w choreografii można czasem odnaleźć elementy akrobatyki. Duże znaczenie w tańcu współczesnym ma wyrażanie emocji, opowiadanie historii ruchem czy przekazywanie uczuć. Muzyka i forma nie ma tu ograniczeń. Dzięki swojej innowacyjności i otwartości na eksperymenty, taniec współczesny stał się ważnym elementem współczesnej kultury, inspirując kolejne pokolenia artystów i choreografów. Dziś jest jednym z najbardziej popularnych gatunków tanecznych na całym świecie, przyciągając zarówno profesjonalistów, jak i amatorów tańca.
Wtorek 19:00 - 20:30 Krzysztof
Maja Grześkiewicz
Zadzwoń
Napisz do nas
Znajdź nas
©2024 by Dobre Tańce. Wszelkie prawa zastrzeżone
Ochrona małoletnich
Regulamin
Umowa