ZAPISZ SIĘ

House Dance

House Dance to taniec klubowy, który narodził się na przełomie lat 70 i 80 na amerykańskich parkietach undergroundowych klubów w Chicago i Nowym Jorku. Jego nazwa pochodzi od gatunku muzyki elektornicznej, House. Podstawy oparte są połączeniu różnych styli tańca hip-hop, toprock, stepowanie, jazz oraz capoeira, tańce latynoskie czy afrykańskie,

 

Gatunek muzyki zrodził się w undergroundowych klubach Chicago, choć sami DJs uznają za miejsce narodzin klub The Werehouse, skąd wzięła się nazwa, wpływ na rozwój muzyki w tamtym okresie miało wiele różnych miejsc w  m.in. Music Box, czy Paradise Garage. Ojcem chrzestnym gatunku muzyki jest Dj Frankie Knuckles. House swoje korzenie zawdzięcza muzyce i kulturze Disco z okresu lat '70 w USA..

 

Choć muzyka pochodzi z Chicago to największy wpływ na rozwój tańca miało miasto Nowy Jork. To na jego parkietach w klubach spotykali się tancerze z różnych kultur i grup społecznych, których łączyła miłość do muzyki HOUSE. Jak określają styl sami tancerze, house dance to feeling, to czucie muzyki i koneksja z nią. Styl tańca charakteryzuje się wolnością na ruch oraz improwizacją Jest zbiorem różnych technik i styli. Najbardziej charakterystyczną techniką dla house jest jacking, czyli rytmiczna i powtarzalna praca ciała w przód i tył w falujący sposób. Inne to m.in.  footwork, farmer, stomp, skate, lofting, hoofing, czy triangle. 

 

Napisz do Nas

dobretance@gmail.com

Zadzwoń

510 194 982 / 601 753 178

Studio Tańca DOBRE TAŃCE

Szczecin ul. Wawrzyniaka 7F

Police Hala Sportowa ul. Siedlecka 6e