ZAPISZ SIĘ

Voguing

 

Vogue (voguing) taniec który powstał na przełomie lat 70/80tych w Nowym Jorku. To taniec naśladujący i przerysowujący pozy modelek i modeli z wybiegów i sesji zdjęciowych high-fashion, inspirujący się światowej sławy magazynem Vogue. To właśnie od niego wzięła się nazwa tego stylu tańca. Ruchy w tańcu inspirowane są nie tylko ze świata mody, ale również sztuk walki, gimnastyki, egipskich hieroglifów, czy baletu ale najbardziej charakterystycznym elementem jest show i performace tancerzy. Ruchy ramion i nóg są kątowe, liniowe, sztywne i szybko przechodzą z jednej statycznej pozycji do drugiej.

 

Obecnie istnieją trzy różne style: Old Way, New Way, Vogue Fem. Każdy charakteryzuje się innymi ruchami i sposobem tańczenia.

Old way to formowaniem linii, symetria i precyzja wykonania ruchu o wdzięcznej, płynnej akcji. Egipskie hieroglify i modowe pozy są oryginalnymi inspiracjami dla starego stylu voguing.

 

Dla New Way charakterystycznymi akcentami są sztywne ruchy połączone ze skrzywienie kończyn w stawach i  iluzją dłoni i nadgarstka, które czasami obejmują szarpanie i blokowanie. New Way można również opisać jako zmodyfikowaną formę mimu, w której wyimaginowane kształty geometryczne, takie jak pudełko, są wprowadzane podczas ruchu i przemieszczane stopniowo wokół ciała tancerza, aby pokazać zręczność i pamięć tancerza, a wiąże się z niesamowitą elastycznością.

 

Vogue Fem  jest najbardziej płynną formą ruchu z przesadnymi kobiecymi ruchami pod wpływem baletu, jazzu i tańca współczesnego. Jest wiele różnych styli występów np. dramatics - podkreśla akrobacje, sztuczki i szybkość, czy soft podkreślający pełnie wdzięku, piękne i łatwe kontynuacje przepływu między pięcioma elementami (duckwalk, catwalk, hands, floorwork, spin and drop).

 

 

Napisz do Nas

dobretance@gmail.com

Zadzwoń

510 194 982 / 601 753 178

Studio Tańca DOBRE TAŃCE

Szczecin ul. Wawrzyniaka 7F

Police Hala Sportowa ul. Siedlecka 6e