ZAPISZ SIĘ

Waacking

Waacking powstał we wczesnych latach 70-tych na undergroundowych imprezach i parkietach klubach z Los Angeles. Uwcześni tancerze z ich wyjątkową manierą parodiowali teatralne pozy, gesty i wygląd, słynnych gwiazd filmowych tamtych czasów jak Greta Garbo, Diana Ross czy Grace Kelly. Starali się również przeniknąć w ich wizerunek i pokazać go publiczności po przez swój taniec. Początkowo taniec ten składał się z zapożyczonych ruchów z jazzu, hiphopu i lockingu zanim nie zostały określone jego ramy i podstawy.  Waacking w wolnym tłumaczeniu na język polski, znaczy machać rękoma i tym właśnie najbardziej charakteryzuje się ten styl tańca. 

 

Z czasem Waacking wyszedł z podziemia i trafił do mainstreamu za pośrednictwem programów Telewizyjnych. W latach 70tych i 80tych był to Soul Train, w którym tancerze prezentowali swoje improwizacje i choreografie m. in. w tym stylu tanecznym. Kolejnym krokiem w promocji była jedna z amerykańskich edycji programu You Can Dance z 2011 roku w której uczestnicy prezentowali choreografie waacking przygotowaną przez Kumari Suraji. 

 

Waacking rozwija płynność ruchu, umiejętność pozowania, wdzięk i  kobiecość. To show, dzięki któremu wcielasz się w rolę gwiazdy filmowej, stajesz w świetle reflektorów, popularności oraz chwały spacerującej po deskach Brodwayu.

 

Pionierami tego stul byli. m.in.: Archie Burnett, Kaiti dangerkat, Shabba Doo, Gino, Topdazte Lano, czy Diane, 

 

 

 

 

Napisz do Nas

dobretance@gmail.com

Zadzwoń

510 194 982 / 601 753 178

Studio Tańca DOBRE TAŃCE

Szczecin ul. Wawrzyniaka 7F

Police Hala Sportowa ul. Siedlecka 6e